FORUM POŚWIĘCONY ZJAWISKOM PARANORMALNYM...

Parapsychologia i wszystko co z nią związane.


#1 2010-02-23 18:21:10

Marcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-23
Posty: 3
Punktów :   

Życie po śmierci - Odkrycia

Co się dzieje, gdy umieramy? To bardzo ważne pytanie. Ta kwestia intryguje rodzaj ludzki, odkąd jesteśmy w stanie się takim rzeczom przypatrywać. Czy istnieje życie po śmierci? Gdzie idziemy? Czy istnieje dosłowne Piekło i Niebo? Czy przechodzimy do innego wymiaru? Na inną planetę? A może tylko znikamy i przestajemy istnieć?

Wielu z nas wierzy, że istnieje życie pozagrobowe, a teraz naukowcy z Arizony mówią, że otrzymali dowód na to dzięki swoim eksperymentom badającym życie pozagrobowe. Naukowcy pracujący na Uniwersytecie stanu Arizona (USA) wykonali obszerne badanie i powiedzieli, że mają dowód na to, że kiedy umieramy, kontynuujemy życie poza naszymi fizycznymi ciałami.

Dr Elisabeth Kübler-Ross (1926 - 2004) była pionierką badań nad doświadczeniami z pogranicza śmierci. Swoją wydaną w 1969 roku książką \"On death and dying\" wywołała trwającą do dziś dyskusję nad życiem po śmierci, przyczyniła się też do zmiany traktowania umierających ludzi przez lekarzy.

Życie pomiędzy życiami

Określenie "Życie pomiędzy życiami" odnosi się do naszego istnienia w postaci dusz pomiędzy naszymi fizycznymi wcieleniami. Niektórzy ludzie, którzy przeżyli doświadczenie bliskiej śmierci, powracają tego stanu "między-życia" poprzez terapie regresywne. Mogą w ten sposób przypomnieć sobie planowanie kolejnego życia (które może być tym życiem, które przeżywają obecnie) i wybieranie celów i osiągnięć, jakich chcieli dokonać w tym życiu. Wielu z nas może uzyskać dostęp do tych doświadczeń w chwili, gdy wciąż znajdujemy się w naszych fizycznych ciałach.

Więcej szczegółach na ten temat można znaleźć na  http://www.life-after-life.paranormalium.pl/

Ostatnio edytowany przez Marcia (2010-02-23 18:27:02)

Offline

 

#2 2010-02-23 18:36:54

PARANOID

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-22
Posty: 63
Punktów :   

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

Wiara w życie pozagrobowe moim zdaniem zależy od wiary. Zależy, czy ktoś jest katolikiem, czy ateistą czy w ogóle zupełnie innej wiary. Różnie jest to tłumaczone, na przykład w mitologii uważano, że, aby przejśc przez bramę śmierci, trzeba zmarłemu na czoło położyc monetę. Moim zdaniem życie po śmierci istnieje, ze względu na to, że jestem chrześcijanką. Aczkolwiek wszystkiego dowiemy się po śmierci.
Nie wiem jak wy - ale ja - nie umiałabym sobie wyobrazic zniknąc na zawsze ze świata i nigdy nie powrócic.


But you don't really care for music, do you?

Offline

 

#3 2010-02-23 18:41:22

Dalia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-22
Posty: 9
Punktów :   

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

Ja też nie, gdyż można już nigdy nie zobaczyć ludzi, którzy są dla Ciebie coś warci. A myśl nawet o tym, żeby umrzeć i stać się innym człowiekiem mnie przeraża (chociaż i tak bym nic nie pamiętała) . O.o


"Dusza z ciała wyleciała ....
stawszy silno, bardzo rzewno zapłakała …"

Offline

 

#4 2010-02-23 18:44:21

PARANOID

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-22
Posty: 63
Punktów :   

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

Pojęcie reinkarnacji jest już bardziej możliwe, niż całkowite zniknięcie ze świata. Ale to by było śmieszne, bo inaczej Bóg stworzył by połowe dusz z istniejących istot, które - gdy umrą - wstępują w inne ciała.


But you don't really care for music, do you?

Offline

 

#5 2010-02-24 21:07:43

 RockxWoman

Użytkownik

12154457
Call me!
Skąd: Gniezna
Zarejestrowany: 2010-02-22
Posty: 23
Punktów :   
WWW

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

pojęcie reinkarnacji jest dla mnie szeroko pojętym kłamstwem, tudzież legendą. czy nic nie ma - life is brutal.! a to, że przypuszczalnie nie zobaczymy ludzi, na których nam zależy nie jest żadnym argumentem przemawiającym za istnieniem życia po śmierci ... nie wiem czy życie po śmierci jest, wg mnie odkrycie dowodów na jego istnienie/nieistnienie dopóki żyjemy jest niemożliwe - tyle ode mnie .


Rusz dupę, wstań od kompa i zróc coś POŻYTECZNEGO.!

Offline

 

#6 2010-02-25 16:37:26

PARANOID

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-22
Posty: 63
Punktów :   

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

Bo taka prawda. Praktycznie, to życie posiada wiele niewyjaśnionych tajemnic, które rozwiązują się w swoim czasie.


But you don't really care for music, do you?

Offline

 

#7 2010-02-28 14:54:16

 Vanilla

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-02-28
Posty: 68
Punktów :   

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

Co do reinkarnacji:
Podobno (według tych wszystkich Masterów i innych Feng Szujowców), gdy człowiek umrze to nie może się przereinkarować w zwierzę ponieważ jego jakaś tam energia jest już zbyt wysoka żeby stać się niższym istnieniem... znaczy się ... człowiek jest takim jakby STAGE FINALLE.
Chyba, że się w alienów przereinkarnujemy. O.o

NIC po śmierci:
Mózg człowieka jest tak skonstruowany, że nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie nieskończoności(a może po prostu jesteśmy głupi i technologia wyssała na wyobraźnię :P). Działka kończy się tu i tu. Polska kończy się tu i tu. Ziemia kończy się tu i tu. Zastanawiałam się nad tym, ale jak? Czarna przestrzeń? To niedorzeczne ...

Umrzemy, zobaczymy ;]


"Sometimes you can't make it on your own".

Offline

 

#8 2010-02-28 17:28:01

PARANOID

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-22
Posty: 63
Punktów :   

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

Ziemia jest okrągła, nie wiadomo gdzie jej początek, a gdzie jej koniec xD


But you don't really care for music, do you?

Offline

 

#9 2010-02-28 17:43:11

 Vanilla

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-02-28
Posty: 68
Punktów :   

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

W moim domu jest początek i koniec xD


"Sometimes you can't make it on your own".

Offline

 

#10 2011-02-14 14:45:54

 Megumi

Użytkownik

31880010
Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 12
WWW

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

Tak, to zależy od wiary. Ja uważam, że życie po śmierci istnieję.
I znowu (chyba już o tym 2 razy napisałam) się powtórzę, że duchy są dowodem na to.

Offline

 

#11 2011-06-05 19:44:22

wampiryczna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-05
Posty: 1
Punktów :   

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

Ja uważam, że życie po śmierci istnieje. z resztą, jest wiele ciekawych ksiązek i artykułow na ten temat, które udowadniają istnienie ''drugiego'' życia. Polecam np. stronę сo jest po śmierci  w której fajnie jest opisany ten problem. Ale to tak naprawdę jest kwestią indywidualnej wiary, każdy z nas wierzy w co innego.

Offline

 

#12 2011-06-06 10:28:13

Zdrowe_Życie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 1
Punktów :   

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

Każdy z nas zastanawia się co jest po śmierci.  Nikt jednak nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć co się z nami stanie . Jednak teraz już możesz dowiedzieć  co się wydarzy! Kliknij сo jest po śmierci i sam się przekonaj

Offline

 

#13 2011-06-08 13:24:09

onaniewiedząca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-08
Posty: 1
Punktów :   

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

Ja, tak swoją drogą, bardzo chciałabym poznać swoją datę śmierci. Mogłabym wtedy zrobić wszystko, co chciałam i wiedzieć ile mam na to czasu.

vsevidno.com/vivusa.html

Ostatnio edytowany przez onaniewiedząca (2011-06-09 13:34:48)

Offline

 

#14 2011-07-01 21:22:28

niunia78

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-01
Posty: 3
Punktów :   

Re: Życie po śmierci - Odkrycia

Życie po życiu- data śmierci jest niewiadoma, a życie po życiu to dopiero jest zagadka.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plremonty koparek www.zoomaniak.pl